Chodzi prawdopodobnie o stelaż Geberit umieszczony za ścianą przy której będzie muszla.
We wszystkich przypadkach ważny jest rozstaw otworów i śrób do mocowania muszli przy ścianie.
Wszelkie inne otwory dopływu i odpływu ścienne są na ogół regulowane lub standartowe, odpływ w podłodze należy dopasować do stelaża i miski przed położeniem podłogi i zabudową. Już wyjaśnione. Do toalet stojących, choćby z odpływem do sciany a nie do podłogi (u mnie będzie do ściany), używa sie innego stelaża niz do wiszących. Zdziwiło mnie to ale przyjęłam. Płytki Geberit to taki o grubości 8 cm a nie standardowo 12 cm. Podobno nie ma ośmiocentrymentowych do toalet stojących, muszę wziąć zwykły o grubości 12 cm.Po odbiorze ścianki wolnostojącej i pierwszych przymiarkach odnośnie montażu pojawił się problem szczeliny, jaka powstanie pomiędzy ścianką, a posadzką w części prysznicowej.
więc nie mogę sobie wyobrazić sytuacji.
Zamieść zdjęcie z którego jasno wynika gdzie jest owe wzniesienie lub rysunek z opisem . Najlepiej aby były to rzuty poziomy i pionowy w którym zaznaczysz ściankę, odcięcie dwóch poziomów, strefę prysznicową, odpływ liniowy odcięciejasnych i ciemnych płytek.
Jeśli rysunek zamieszczony oznacza że na ciemnych płytkach znajduje się strefa prysznicowa to koło ścianki na uskoku do jasnych płytkach będzie gromadziła się woda....... a w którym miejscu jest odpływ liniowy prysznica Na ciemnej stronie są widoczne płytki a po prawej stronie ścianka z suporeksu obłożona także ciemnymi płytkami.
Na pozostałym obszarze nie widzę płytek.
Płytki jasne widać na zdjęciu z pierwszego postu ale nie uwidoczniony jest tam żaden uskok a poziom płytek ciemnych jest taki sam jak płytek jasnych.
Oczywiście mogę sobie hipotetycznie wyobrazić Warszawa przepychanie rur że płytki jasne są niżej niż ciemne.
Gdzie jest owa ścianka na uszczelce?
Ona ma być dopiero postawiona jako drzwiczki które się zamyka podczas prysznica czy jakoś inaczej?
Wybacz że dopytuję ale jakoś ze zdjęć problem ten nie wynika jednoznacznie i go na ocznie nie widać.
Piszesz że z odpływem nie dało się wkuć nizej.
Dlaczego...... z jakiego powodu?
Jeśli z odpływem nie dało się wkuć to co..... płytki ciemne gdzie jest odpływ zostały położone wyżej niż jasne tak aby dostosować powierzchnię to odpływu?
Zamieść może jeszcze zdjęcie ścianki wolnostojącej w miejscu gdzie ona stoi obejmujące miejsce połączenia jasnych i ciemnych płytek.
Jeśli ciemne płytki są wyżej niż jasne i ścianka nie jest na ich połączeniu tylko stoi na jasnych płytkach to woda będzie stała na niecce powstałej pomiędzy ciemnymi płytkami, jasnymi płytkami, i uszczelką ścianki jeśli ona jest taka gruba jak uskok.
Jak daleko stoi ścianka na jasnych płytkach od połączenia z ciemnymi czyli uskoku......ile mm lub cm.?
Pierwotnie ścianka miała stać na granicy jasnych i ciemnych płytek. W trakcie wkuwania się w posadzkę i montażu odpływu liniowego pojawił się problem. Nie było możliwe skucie posadzki tak głęboko, aby zamontować odpływ liniowy odpowiednio nisko, co pozwoliłoby na równe ułożenie płytek. Na tym etapie nie przeszkadzało mi, aby zatwierdzić http://naprawa-kanalizacji.pl lekkie uniesienie poziomu strefy prysznicowej. Problem pojawił się później.
więc nie mogę sobie wyobrazić sytuacji.
Zamieść zdjęcie z którego jasno wynika gdzie jest owe wzniesienie lub rysunek z opisem . Najlepiej aby były to rzuty poziomy i pionowy w którym zaznaczysz ściankę, odcięcie dwóch poziomów, strefę prysznicową, odpływ liniowy odcięciejasnych i ciemnych płytek.
Jeśli rysunek zamieszczony oznacza że na ciemnych płytkach znajduje się strefa prysznicowa to koło ścianki na uskoku do jasnych płytkach będzie gromadziła się woda....... a w którym miejscu jest odpływ liniowy prysznica
Jeżeli profil ścianki zostanie zamontowany na jasnych płytkach powstanie szczelina pomiędzy ścianką, a ciemnymi płytkami. Poniżej wklejam prowizoryczny schemat + zdjęcie stanu obecnego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz